Medicare dla nieletnich

Medicare Set-Aside Blogon October 26, 2010
Posted by

Pytania:

1) W jaki sposób nieletni staje się uprawniony do Medicare?
2) Jak długo zachowuje uprawnienia?
3) Kiedy rozpoczynają się uprawnienia (tj. automatycznie w wieku 18 lat, po złożeniu wniosku lub w dowolnym momencie życia)?
4) Czy stają się uprawnieni z racji wieku?

Uprawnienia:

W celu zakwalifikowania się do Medicare (tytuł XVIII Ustawy o Ubezpieczeniach Społecznych) osoba fizyczna 1) musi zakwalifikować się do świadczeń z tytułu II Ustawy o Ubezpieczeniach Społecznych (świadczenia SSDI) oraz 2) spełnić pewne inne kwalifikacje. Osoba kwalifikuje się do świadczeń SSDI, jeśli jest ubezpieczona i ma 62 lata lub jest niepełnosprawna zgodnie z definicją Ustawy o Ubezpieczeniach Społecznych (z innymi wyjątkami). Osoba jest „w pełni ubezpieczona”, jeśli wpłacała składki do programu (płaciła podatki Social Security) przez wystarczająco długi okres czasu oraz wpłacała składki do programu na tyle niedawno, że posiada status „ubezpieczonego od niepełnosprawności”. 42 U.S.C 402. Inne kwalifikacje obejmują osiągnięcie wieku 65 lat lub, jeśli nie ma jeszcze 65 lat, posiadanie prawa do renty inwalidzkiej lub renty rodzinnej z powodu inwalidztwa lub renty wdowiej/wdowca z powodu inwalidztwa. W przypadku osób poniżej 65 roku życia obowiązuje 24-miesięczny okres oczekiwania, chyba że niepełnosprawność jest spowodowana schyłkową niewydolnością nerek lub chorobą Lou Gehriga (ALS). 42 U.S.C. 214 (a) i HI 00801.001.
Osoba cierpiąca na schyłkową niewydolność nerek jest uprawniona do korzystania z Medicare, jeśli jest dzieckiem (w dowolnym wieku) pozostającym na utrzymaniu osoby w pełni ubezpieczonej, niezależnie od tego, czy rodzic jest na emeryturze, jest niepełnosprawny czy zmarł. 42 U.S.C. 426-1 i HI 00801.001.

Niepełnosprawne dorosłe dziecko (takie, które stało się niepełnosprawne przed osiągnięciem wieku 22 lat) może otrzymać świadczenia z tytułu niepełnosprawności dziecka (CDB) w oparciu o dokumentację zarobków zarabiającego rodzica, który jest uprawniony do emerytury lub świadczeń z tytułu niepełnosprawności lub który zmarł, jeśli w inny sposób się kwalifikuje. Przepisy stanowią: „§404.350 Kto jest uprawniony do świadczeń na dziecko. (a) Postanowienia ogólne. Jesteś uprawniony do świadczeń na dziecko z kartoteki zarobków osoby ubezpieczonej, która jest uprawniona do świadczeń emerytalnych lub rentowych lub która zmarła, jeśli-1) jesteś dzieckiem osoby ubezpieczonej, na podstawie relacji opisanej w §§ 404.355-404359; 2) jesteś na utrzymaniu ubezpieczonego, zgodnie z definicją w §§ 404.360-404.365; 3) złożysz wniosek, 4) nie jesteś w związku małżeńskim; oraz 5) nie ukończyłeś 18 roku życia; masz 18 lat lub więcej i jesteś niepełnosprawny, która rozpoczęła się przed ukończeniem 22 roku życia; lub masz 18 lat lub więcej i kwalifikujesz się do świadczeń jako student w pełnym wymiarze godzin, zgodnie z § 404.367. 20 C.F.R. §404.350.

Jak wspomniano powyżej, niepełnosprawne dorosłe dzieci mogą otrzymać Medicare, jeśli kwalifikują się do świadczeń SSDI i są niepełnosprawne przed ukończeniem 22 roku życia, tzw. świadczenia z tytułu niepełnosprawności dziecka (CDB). Dziecko” może zakwalifikować się do świadczeń SSDI, jeśli jedno z jego rodziców otrzymuje świadczenia emerytalne lub rentowe SSDI, lub zmarło po uzyskaniu ubezpieczenia wraz z innymi wymienionymi kwalifikacjami. Świadczenia te nazywane są „dziecięcymi”, ponieważ są one wypłacane na podstawie kartoteki zarobków rodzica w systemie Social Security. Patrz http://www.ssa.go/pubs/10026.html.

Osoba zawsze może stać się uprawniona do Medicare w oparciu o własną historię zarobków, jeśli jest w stanie pracować i stać się w pełni ubezpieczona i/lub spełnia inne kwalifikacje do świadczeń SSDI.

DŁUGOŚĆ KWALIFIKACJI:

Niepełnosprawne dorosłe dziecko, które kwalifikuje się do Medicare na podstawie jego lub jej uprawnień do SSDI i niepełnosprawności, będzie objęte Medicare tak długo, jak długo pozostaje w związku z niepełnosprawnością i nie pozostaje w związku małżeńskim. Jeśli dana osoba jest zdolna do pracy, istnieje 9-miesięczny okres próbny pracy dostępny dla osób otrzymujących SSDI z tytułu niepełnosprawności. Jeśli po tych dziewięciu miesiącach dana osoba nadal pracuje, Medicare będzie zapewnione jak zwykle przez 93 miesiące lub 7 lat i 9 miesięcy. Po upływie tego okresu (łącznie 8,5 roku), osoba taka będzie musiała opłacać składki, aby kontynuować ubezpieczenie Medicare i zostanie uznana za osobę rejestrującą się, a nie beneficjenta. HI 00801.126 i zobacz http://www.ssa.gov/disabilityresearch/wi/medicare.htm.

Nieletni nie będzie uprawniony do otrzymywania Medicare, jednak przed ukończeniem 18 roku życia, chyba że dziecko ma schyłkową niewydolność nerek. Istnieją pewne bardzo ograniczone okoliczności, w których dziecko może stać się uprawnione przed osiągnięciem wieku 18 lat, ale ubezpieczenie jest zazwyczaj zapewnione dla tych dzieci poprzez inne programy finansowane federalnie, takie jak Medicaid i programy ubezpieczeniowe dla dzieci.

Najwcześniej niepełnosprawne dorosłe dziecko korzystające z renty inwalidzkiej dla dzieci (CDB) uzyskałoby prawo do świadczeń w wieku 20 lat, chyba że niepełnosprawność wynika z choroby Lou Gehriga (ALS), kiedy kończy się 24-miesięczny okres oczekiwania. HI 00801.146. Osoba musi nadal spełniać wymogi kwalifikujące do świadczeń SSDI, takie jak pozostawanie w związku małżeńskim i pozostawanie w stanie niepełnosprawności.

Osoba, która jest w stanie powrócić do pracy, może zostać ubezpieczona na podstawie własnej dokumentacji zarobkowej, a następnie zastosowanie będą miały zwykłe zasady oparte na kwalifikacji jako osoba ubezpieczona na mocy tytułu II Ustawy o Ubezpieczeniach Społecznych (Social Security Act Title II)

.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.